www.uroki.net - сценарії шкільних свят, поурочні, тематичні, календарні плани, розробки відкритих уроків, класних годин, конспекти, лекції для вчителів інформатики, фізики, біології, географії, для директора та завуча школи, для психолога, класного керівника, музика, пісні, караоке для проведення Випускного вечору, Останнього, Першого дзвінку, 1 Вересня, Нового року.

Головна\Документи\Для вчителя географії

При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!

Розробка уроку по географії в 6 класі по темі: "Рух повітря, закономірність переміщення повітряних мас, циклони та антициклони."

Урок разработала и прислала: Гурьева Ирина Валериевна,
учитель географии общеобразовательной школы № 23
г. Краматорска Донецкой области

Урок № 37

Тема: Рух повітря, закономірність переміщення повітряних мас, циклони та антициклони.

Мета: сформувати поняття «повітряні маси», формувати знайомство з будовою рози вітрів, розвивати пам'ять, математичні здібності, виховувати розуміння важливості використання енергії вітру в практичній діяльності людини

Обладнання: календар погоди, таблиця «Погода», підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань.

Понятійний диктант.

  • 1. атмосфера
  • 2. тропосфера
  • 3. атмосферний тиск
  • 4. температура
  • 5. барометр
  • 6. флюгер
  • 7. мусони
  • 8. пасати
  • 9. бризи
  • 10. в першу чергу температура повітря залежить від ….
  • 11. на планеті Земля областей низького тиску …..
  • 12. вітер.

Географічний практикум.

Намалювати схему бризу, мусону.

3. Мотивація навчальної діяльності.

Чому на Землі буває відлига у зимовий мороз, чому буває посуха на березі моря, чому влітку буває злива? Про це ми сьогодні поговоримо.

4. Вивчення нового матеріалу.

Великі частини повітря, які переміщуються в певному напрямку та мають однакові властивості (вологість температуру, прозорість) – називаються повітряними масами.

Розміри повітряних мас можна порівняти з розмірами частини материка або океану, тому переміщаючись на величезні відстані, вони довго зберігають свої властивості (температуру та вологість) назви повітряних мас точно вказують на широти де вони сформувалися.

  • Екваторіальні – теплі та вологі,
  • Тропічні – сухі та спекотні,
  • Помірні – вологі та помірно теплі,
  • Арктичні та антарктичні – холодні та сухі.

Як утворюються постійні вітри? Це пов’язано з областями атмосферного тиску: на екваторі повітря нагрівається та піднімається в гору – це область низького тиску. Згодом повітря охолоджується та опускається до землі, це відбувається біля тропіків – область високого тиску. А як нам відомо, що вітер – це переміщення повітряних мас з області високого тиску в область низького тиску, то саме тут утворюються постійні вітри – пасати. Так само утворюються західні та східні стокові вітри.

Важливу роль у переміщенні повітряних мас відіграють циклони та антициклони.

Циклон – це область пониженого атмосферного тиску. Супроводжується похмурою, вологою погодою з туманами та опадами.

Антициклон – це область підвищеного атмосферного тиску. Супроводжується ясною, безхмарною погодою.

Як відомо, напрямок та силу вітру вимірюють за запомогою флюгеру. Поясніть будову флюгера та як визначати за його допомогою силу вітру.

Робота з таблицею «Сила вітру».

Силу вітру вимірюють за шкалою Ботфорта.

Географічний практикум.

Спираючись на календар погоди, намалювати розу вітрів за спостереженнями. Назвіть які вітри переважали в цьому місяці, яку погоду вони обумовили.

Яке значення вітрів для людини?

Ще в стародавні часи силу вітру використовували для пересування по воді (вітрила), сухопутні візки (буєра), вітряки для виробництва борошна.

Зараз енергію вітру використовують для виробництва електроенергії.

Але вітер не завжди лагідний та працьовитий. Він приносить руйнування, шторми, посухи, суховії.

(згадайте казку «Чарівник Смарагдового міста»)

5. Закріплення.

Проблемне запитання.

Учені стверджують, що на окраїнах великих міст можна спостерігати «міський» бриз, який завжди дме від міських окраїн до центра. Поясніть, утворення цього вітру, складіть ланцюжок логічно-наслідкових зв’язків. ( центральна частина – скупченість будинків – скупченість автомобілів –спалювання палива – підвищення температури – область низького тиску – вітер)

6. Домашнє завдання.

Конспект уроку по географії в 6 класі по темі: "Рух повітря, закономірність переміщення повітряних мас, циклони та антициклони."

Опубліковано 01.03.2009 р.

Top.Mail.Ru Rambler's Top100
Деякі файли (розробки уроків, сценарії, поурочні плани) та інформація, які знаходяться на цьому сайті, були знайдені в мережі Інтернет, як вільно росповсюджуємі, надіслані користувачами сайту або знайдені у альтернативних джерелах, також використані власні матеріали. Автор сайту не претендує на авторство всіх матеріалів. Якщо Ви є правовласником сценарію, розробки урока, класної години або іншої інформації і спосіб розміщення її не відповідає дійсності, прохання негайно повідомити, з метою усунення правопорушення на адресу: Контактна адреса для зв'язку з автором сайту. Карта сайта - www.uroki.net При використанні матеріалів сайту - розміщення банеру та активного гіперпосилання -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!