www.uroki.net - сценарії шкільних свят, поурочні, тематичні, календарні плани, розробки відкритих уроків, класних годин, конспекти, лекції для вчителів інформатики, фізики, біології, географії, для директора та завуча школи, для психолога, класного керівника, музика, пісні, караоке для проведення Випускного вечору, Останнього, Першого дзвінку, 1 Вересня, Нового року.

Головна\Документи\Для вчителя географії

При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!

Розробка уроку по географії в 6 класі по темі: "Кліматичні пояси і головні типи клімату Землі: екваторіальний, тропічний, помірний, полярний"

Урок разработала и прислала: Гурьева Ирина Валериевна,
учитель географии общеобразовательной школы № 23
г. Краматорска Донецкой области

Урок № 41

Тема: Кліматичні пояси і головні типи клімату Землі: екваторіальний, тропічний, помірний, полярний.

Мета: формувати знання про основні і перехідні кліматичні пояси, дати уявлення про типи погоди і кліматичні області, розвивати просторове уявлення і логічне мислення.

Обладнання: атлас, карта півкуль, кліматична карта.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань.

Бесіда.

 • Що таке клімат?
 • Чому кут падіння сонячних променів є головним чинником формування клімату?
 • Чому в горах із висотою температура знижується?
 • Які теплові пояси ви знаєте?
 • Який тепловий пояс одержує найбільшу кількість сонячного тепла і світла? Найменшу?
 • Від чого залежить розподіл сонячного тепла і світла територією нашої планети?
 • Що таке полярні кола?

Робота з «Географічним доміно».

3. Мотивація навчальної діяльності.

Настав час підвести підсумки нашого дослідження атмосфери. Ми повинні зібрати все, що знаємо про закономірності в розподілі на земній кулі температур, атмосферного тиску, опадів, у переміщенні повітряних мас.

Із «мозаїки» елементів, що характеризують погоду й клімат, необхідно скласти цілісну картину світу. Якщо правильно підберете й об’єднаєте елементи «мозаїки», то перед вами постане новий «портрет» Землі, відображений на карті «Кліматичні пояси».

В основі цього «портрета» лежить відоме вам твердження: клімат залежить від географічної широти, а значить, і змінюється він із широтою.

4. Вивчення нового матеріалу.

Землю умовно поділили на величезні широтні смуги – кліматичні пояси, вздовж умовних ліній на карті. Виділяють сім основних кліматичних поясів, що відповідають територіям формування екваторіальних, тропічних, помірних, арктичних та антарктичних повітряних мас. Так само називаються й основні кліматичні пояси, кожному з яких відповідає певний тип клімату.

Міні-конкурс.

Уявіть, що ви живите в певному поясі і любите свій край. Розповісти про нього ви маєте цікаво, захоплююче, звернувши увагу на особливості. (повітряні маси, температура, вологість) По одному учню від групи розповідає про кліматичний пояс. Інші складають з допомогою вчителя короткий запис характеристики кліматичних поясів.

ЕквКП – ЕквПМ --+ 24*С – 1000-2000 мм ( клім. областей нема) ТрКП – ТрПМ – завжди + темп. – опадів мало ( обл.. – континентальна та морська) ПКП – ППМ – зміна за сезонами – опади за сезонами (обл.. – морська, помірно-континентальна, різкоконтинентальна, мусонна) АрКП та АнтКП –АрПМ та АнтПМ --- дуже холодні --- опадів мало (обл.. – нема)

Крім основних, розділяють перехідні пояси, над якими не формуються постійні повітряні маси ( як у сезонах літо та зима – основні, осінь та весна – перехідні). Повітряні маси тимчасово «переходять» із сусідніх – основних поясів у зв’язку зі зміною кута падіння сонячних променів.

У субЕквКП почерзі господарюють Екв ПМ та ТрПМ, субТрКП – ТрПМ та ППМ, субАрКП та субАнтКП – ПППМ , АнтПМ та АрПМ самостійна робота з текстом підручника з конспектуванням.

Назва кліматичної області Особливості (температура, опади)

Морська-Помірно-континетальна

Різко континентальна-Мусонна

5. Закріплення.

Гра «Вірю – не вірю»

 • 1.Океан пом’якшує клімат.
 • Поблизу океану формується помірно-континентальний тип клімату.
 • 2.Амплітуда температур повітря морського типа клімату велика.
 • Часто буває хмарна погода із зливами .
 • 3.Теплі течії зігрівають повітря.
 • Повітряні маси тому стають посушливими.
 • 4.Континентальний клімат посушливий.
 • Амплітуда температур невелика.
 • 5.Навітряний схил хребта більш посушливий ніж підвітровий.
 • Перевалив через хребет, повітряні маси стають вологими.
 • 6.Мусонний тип клімату характеризується сезонними вітрами.
 • Літо –сухе та теплі, зима – волога та холодна.

6. Домашнє завдання.

Конспект уроку по географії в 6 класі по темі: "Кліматичні пояси і головні типи клімату Землі: екваторіальний, тропічний, помірний, полярний"

Опубліковано 01.03.2009 р.

Top.Mail.Ru Rambler's Top100
Деякі файли (розробки уроків, сценарії, поурочні плани) та інформація, які знаходяться на цьому сайті, були знайдені в мережі Інтернет, як вільно росповсюджуємі, надіслані користувачами сайту або знайдені у альтернативних джерелах, також використані власні матеріали. Автор сайту не претендує на авторство всіх матеріалів. Якщо Ви є правовласником сценарію, розробки урока, класної години або іншої інформації і спосіб розміщення її не відповідає дійсності, прохання негайно повідомити, з метою усунення правопорушення на адресу: Контактна адреса для зв'язку з автором сайту. Карта сайта - www.uroki.net При використанні матеріалів сайту - розміщення банеру та активного гіперпосилання -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!