www.uroki.net - сценарії шкільних свят, поурочні, тематичні, календарні плани, розробки відкритих уроків, класних годин, конспекти, лекції для вчителів інформатики, фізики, біології, географії, для директора та завуча школи, для психолога, класного керівника, музика, пісні, караоке для проведення Випускного вечору, Останнього, Першого дзвінку, 1 Вересня, Нового року.

Головна\Документи\Для вчителя географії

При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!

Розробка уроку по географії в 6 класі по темі: "Зміна клімату. Люди і клімат."

Урок разработала и прислала: Гурьева Ирина Валериевна,
учитель географии общеобразовательной школы № 23
г. Краматорска Донецкой области

Урок № 42

Тема: Зміна клімату. Люди і клімат.

Мета: познайомити зі зміною клімату в часі і його вплив на господарську діяльність людини, виховувати дбайливе ставлення до стану повітря та екології довкілля, закріплення здобутих знань.

Обладнання: діафільм «Охорона атмосфери», географічне лото,

Хід уроку:

1.Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань.

Понятійний диктант. «Географічне доміно»

3. Мотивація навчальної діяльності.

Історію Землі нараховує сотні мільйонів років, ому було б дивно, якби клімат увесь час залишався незмінним. Змінювалися кількість і місце розташування материків й океанів, на місці рівнин виникали гори, ділянки суходолу перетворювалися на морське дно тощо. Усі ці процеси впливали на зміну клімату в різних районах.

4. Вивчення нового матеріалу.

Археологи, що веди дослідження у Антарктиді, під великою товщею льоду знайшли залишки рослин та тварин, що мешкали у тропічному та помірному кліматі. Межі сучасної території пустелі Сахара на багато більші ніж були багато тисяч років потому.

Але були періоди, коли кліматичні показники мінялися на всій території Землі. Так близько млн. років тому на планеті сталося похолодання, льодовики «рушили» з полярних областей і високогір’їв та «захопили» північ Євразії і Північної Америки. У період потепління льодовики відступили, залишили за собою «водяний слід» й особливі, льодовикові форми рельєфу. Останній наступ льодовиків закінчився 10 тис. років тому. Протягом останнього тисячоліття клімат був сталим, а коливання температур складали близько 2*С.

Давні зледеніння і коливання температур у цей час були зумовлені природними причинами.  На початку 20 ст. господарська діяльність людей досягла таких розмірів, що стала впливати на клімат не тільки окремих районів Землі, але і всієї планети.

Зміни клімату спричинює винищення лісів, оранка величезних територій, будівництво міст. Але найгірше впливає спалювання різних видів палива. Це призводить до збільшення вмісту вуглецю в атмосфері. Цей газ разом із водяною парою може зумовити значне підвищення температури повітря, і як результат – глобальне потепління.

5. Закріплення.

Демонстрація діафільму «Забруднення атмосфери»

6. Домашнє завдання.

Розробка уроку по географії в 6 класі по темі: "Зміна клімату. Люди і клімат."

Опубліковано 01.03.2009 р.

Top.Mail.Ru Rambler's Top100
Деякі файли (розробки уроків, сценарії, поурочні плани) та інформація, які знаходяться на цьому сайті, були знайдені в мережі Інтернет, як вільно росповсюджуємі, надіслані користувачами сайту або знайдені у альтернативних джерелах, також використані власні матеріали. Автор сайту не претендує на авторство всіх матеріалів. Якщо Ви є правовласником сценарію, розробки урока, класної години або іншої інформації і спосіб розміщення її не відповідає дійсності, прохання негайно повідомити, з метою усунення правопорушення на адресу: Контактна адреса для зв'язку з автором сайту. Карта сайта - www.uroki.net При використанні матеріалів сайту - розміщення банеру та активного гіперпосилання -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!