При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!
Конспект уроку читання у 2 класі на тему : «Людина починається з добра» (за оповіданнями В.О.Сухомлинського)
Конспект уроку підготувала: вчитель початкових класівЗдолбунівської ЗОШ№7, Здолбунівської районної ради, Рівненської області,Скринник Світлана Михайлівна,email: march081975@mail.ru
Тема. Людина починається з добра (за оповіданнями В.О.Сухомлинського).
Урок позакласного читання 2 клас
Мета. Продовжувати знайомство учнів з творами В.О. Сухомлинського; формувати у дітей уявлення про те, що добра, чуйна людина завжди допомагає іншим, поважає, піклується про стареньких, добре ставиться до рідних і друзів; навчати учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань, наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення;розвивати мовлення учнів; виховувати віру в силу любові, дружби, добра і справедливості.
Матеріал до уроку. Портрет В.О. Сухолинського, збірки творів О.Сухомлинського «Чиста криниця», «Вогнегривий коник», картки-блискавки,картки зі словами , макет дерева, роздатковий матеріал, малюнки до прочитаних творів, тлумачний словник.
Хід уроку
І Організаційний момент.
Прослуховування аудіозапису вірша Оксани Забужко «Рідна мова» у виконанні професійного диктора.
- Я сподіваюся, що сьогоднішній урок наш буде уроком радості, добра, творчості.
- А чого ви очікуєте від уроку ?
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Слово вчителя.
-Дуже мудро говорить народ : «Роби добро –і воно повернеться до тебе. .Будеш робити зло –зло й повернеться до тебе».
- Щира усмішка, добре слово і хоча б краплиночка тепла мають дуже велику силу. І на сьогоднішньому уроці позакласного читання вони допоможуть нам пройти дорогою добра за мудрими творами В.Сухомлинського. Тема нашого уроку: «Людина починається з добра»( на дошці)
- А хто ж такий В.О.Сухомлинський? Группа «Бібліотекарі» підготувала коротке повідомлення.
Розповідає учень.
Василь Олександрович Сухомлинський народився у 1918 році у селі Василівка на Кіровоградщині в бідній селянській родині. У сім'ї, крім Василя, було ще троє дітей. Усі четверо, коли виросли, стали вчителями. Василь з сімнадцяти років став учителем і залишився ним до кінця життя. Тридцять два роки він вів свій педагогічний щоденник, а потім його роздуми у щоденнику ставали книгами. Для наймолодших він написав понад 1500 казок, новел і легенд, і ми їх читаємо залюбки.
2. Представлення виставки книг В.О. Сухомлинського (група «Бібліотекарі») .
Сухомлинський В.О.Чиста криниця.
До книжки ввійшли невеликі оповідання видатного педагога і письменника В.О.Сухомлинського, про те, як діти відкривають для себе навколишній світ, про взаємовідносини між дітьми, про доброту та чуйність, а також повчальні казки про природу.
Сухомлинський В.О. Вогнегривий коник.
Ця книга – збірка мудрих і повчальних казок, оповідань, притч, новел, написаних для дітей і дорослих великим українським педагогом і письменником Василем Сухомлинським. Кожна казка, кожне оповідання розповідають читачам про неповторну красу природи, магічну силу доброти і чуйності у взаєминах між людьми, пробуджують у нас бажання захистити слабшого, допомогти старшим.
3.Створення «асоціативного куща»
- А що таке «добро»? З чим воно асоціюється?
Перед вами слова:
( надруковані на смужках паперу, по центру дошки слово «Добро», навколо приклеювати слова)
Уважність, ненависть ,співчуття,
злість ,байдужість, піклування,
заздрість, милосердя, жадібність,
любов, чуйність, хитрість.
Знайдіть слова, які символізують добро.
-В таблиці ще залишились слова. Що символізують вони?
- Яке ж значення слова «добро» за словником. ( зачитує учень)
Добро – гарні і корисні справи, які можна зробити на благо людей.
- Чи може людина сказати ,що вона вже все добре зробила ?
V. Актуалізація читацького досвіду.
1. Обговорення прочитаних творів В. Сухомлинського.
- Які твори ви прочитали готуючись до уроку?(Відповіді дітей).
Давайте обговоримо твір Сухомлинського «Добре слово»
«Добре слово» — переказує учень.
Що трапилося з Олею?
Як родичі рятували дівчинку?
Що зробила прабабуся Надія?
Що повернуло дівчинку до життя?
То в чому велика сила?(В доброму слові).
Висновок
Чому вчить нас це оповідання?( Бути уважним, турботливим до хворих, близьких, батьків; вміти співчувати).
-А зараз закрийте очі і уявіть, що у вас у руках знаходиться чарівна квітка – Квітка Доброти. Ваші руки відчують незвичайне тепло, квітка зігріває вас, ваше тіло, вашу душу. Ви протягуєте руку і розглядаєте Квітку Доброти. Уявіть собі якого вона кольору. Можливо, вона має запах. А можливо ви чуєте приємну музику, яка лине від Квітки. Подумки зберіть усю доброту від Квітки Доброти й помістіть у своєму серці. Ви відчуєте, як доброта входить у вас, як зігріває вашу душу, несе радість. Я хочу, щоб сьогодні і надалі ви відчували допомогу Квітки Доброти. І коли у вас неприємності, або погано на душі, можна собі допомогти, тим , що ми робимо зараз: уявити в руках Квітку Доброти і подумки помістити її в своєму серці.
5.Розгляд та короткий аналіз ілюстрацій до творів.
З роботами художників ви мали можливість познайомитися до уроку. Поясніть свій вибір. До якого твору намалювали ілюстрацію? Чому саме до цього твору?
6. Робота в группах.
За народним повір’ям дерево -.це символ життя, а яке життя без добра? Наше дерево ви прикрасите плодами, на яких запишете якості доброї людини.
(З кольорового паперу вирізати плоди , потім на них діти будуть писати поняття «добра». А потім цими плодами прикрасити макет дерева, можна вирізати з картону).
VІ. Ознайомлення з новим твором.
Сьогодні я пропоную вам знайомство ще з одним з оповіданням Сухомлинського "Красиві слова і красиве діло."
1.Робота над заголовком твору . Метод «Передбачення».
Які слова ви вважаєте «красивими» ?
Яке ж значення має слово «краса» за словником? (зачитує учень)
Краса — все добре і прекрасне, що оточує людину і викликає в неї радість.
А сьогодні ми поговоримо про красиві слова і красиві діла.
Як ви гадаєте, про що може йти мова в оповіданні «Красиві слова і красиве діло»?
2.Словникова робота.
У тексті вам зустрінуться такі слова (прочитайте слова луною) :
Деякі файли (розробки уроків, сценарії, поурочні плани) та інформація, які знаходяться на цьому сайті, були знайдені в мережі Інтернет, як вільно росповсюджуємі, надіслані користувачами сайту або знайдені у альтернативних джерелах, також використані власні матеріали. Автор сайту не претендує на авторство всіх матеріалів. Якщо Ви є правовласником сценарію, розробки урока, класної години або іншої інформації і спосіб розміщення її не відповідає дійсності, прохання негайно повідомити, з метою усунення правопорушення на адресу: . Карта сайта - www.uroki.net При використанні матеріалів сайту - розміщення банеру та активного гіперпосилання -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!