www.uroki.net - сценарії шкільних свят, поурочні, тематичні, календарні плани, розробки відкритих уроків, класних годин, конспекти лекцій для інформатики, математики, фізики, хімії, біології, геогріфії, матеріали для директора та завуча, психолога, для класного керівника, а також музика, пісні, караоке для проведення Випускного вечору, Останнього дзвоника, Першого дзвінка, 1 вересня, Нового року.

Головна\Документи\Для вчителя технології та праці

При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!

Виготовлення заготовки для виливки

Матеріали прислав: Віктор Панасюк
pvviktor@i.ua
pvviktor@km.ru

При точінні досить часто потрібні заготовки з дюралюмінію які практично дуже важко знайти. Зіткнувшись у свій час з такою проблемою, я розробив нескладну конструкцію, яка практично вирішила дану проблему. Рекомендую скористатись даними виробами і вони суттєво вам допоможуть. Я взяв металеву трубу потрібного діаметру. Відрізав на відповідну довжину, а потім розпиляв на дві рівні половинки. Одну з половинок, при допомозі зварювального апарата, приварив до металевої пластини. З жерсті з під консервної банки виготовив хомутик. Ось і все.

Заготовка з дюралюмінію для виливки форм

З'єднавши разом дві половинки труби маємо форму для виливки.

Тепер беремо дюралевий брухт, вичищаємо від бруду, при необхідності подрібнюємо його і в муфельній печі або звичайній печі плавимо дюралюміній. Після того, як метал розплавиться, легенько, рівномірною цівкою заливаємо в дану трубу. Діждавшись, коли метал вистигне, знімаємо хомут і виливок легенько випадає. Все. Тепер його можна і точити.

Виливка з дюралюмінію

Ось такі виливки ми отримали та такі деталі виточили.

Виточені деталі

При виготовлені даного пристрою особливу увагу слід звернути на нижню частину виробу. Зварка повинна бути якісна, без ніяких щілин. Друга половинка трубки теж повинна приставати досить щільно. Якщо ж метал буде витікати, не біда, щілини можна змазати глиною. Але краще, звичайно, все гарно припасувати.

Якщо вам даний пристрій сподобався, то ви можете зробити декілька таких форм з різними діаметрами як це зробили ми:

Заготовки різних діаметрів

Тепер проблем з заготовками відповідного діаметру з алюмінії та дюралюмінію у нас немає. Можна за один захід зробити досить багато таких заготовок - завжди згодяться. Рекомендую для виготовлення вчителям технічної праці, токарям, сільським умільцям. Особливо вигідні ці форми для виливки вчителям технічної праці де в майстернях стоять токарні верстати ТВ-4, ТВ-6 або ще навіть ТВ-16. справа в тому, що тепер для них важко знайти токарні різці, а ті що є при точінні залізних деталей швидко зношуються. При точінні ж деталей з алюмінію та дюралюмінію різці послужать набагато довше. Навіть при невмілому точінні учнями.

Виготовлення заготовки для виливки

Top.Mail.Ru Rambler's Top100
Деякі файли (розробки уроків, сценарії, поурочні плани) та інформація, які знаходяться на цьому сайті, були знайдені в мережі Інтернет, як вільно росповсюджуємі, надіслані користувачами сайту або знайдені у альтернативних джерелах, також використані власні матеріали. Автор сайту не претендує на авторство всіх матеріалів. Якщо Ви є правовласником сценарію, розробки урока, класної години або іншої інформації і спосіб розміщення її не відповідає дійсності, прохання негайно повідомити, з метою усунення правопорушення на адресу: . Карта сайта - www.uroki.net При використанні матеріалів сайту - розміщення банеру та активного гіперпосилання -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!