www.uroki.net - сценарії шкільних свят, поурочні, тематичні, календарні плани, розробки відкритих уроків, класних годин, конспекти лекцій для інформатики, математики, фізики, хімії, біології, геогріфії, матеріали для директора та завуча, психолога, для класного керівника, а також музика, пісні, караоке для проведення Випускного вечору, Останнього дзвоника, Першого дзвінка, 1 вересня, Нового року.

Головна\Документи\Для вчителя української мови та літератури

При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!

Матеріали надіслала:
Учитель української мови
та літератури ДЗОШ № 101
МОЛЧАН Владілена Володимирівна

Урок розвитку мовлення

Письмовий твір-роздум на основі власного досвіду на тему „Україна моя, Україна, я для тебе на світі живу”.

ТЕМА. РЗМ. Письмовий твір роздум на основі власного досвіду на тему „Україна моя, Україна, я для тебе на світі живу”.

МЕТА: формувати уміння й навички створення творів-роздумів на основі власного досвіду; розвивати усне мовлення; виховувати почуття гордості за приналежність до українського народу, любов і повагу до рідної мови.

ТИП. РЗМ

ВИД. Урок формування умінь і навичок. Обладнання: підручник; таблиця „Типи мовлення”;  портрети українських письменників; ілюстрації української символики ; фотографії міст України; магнітофон, фонограми українських пісень.

Література:

1. Витоки творчості. Посібник.-Д.: Стакер, 1998.
2. П.І.Лаврів. Моя земля – земля моїх батьків. РВП „Лебідь”,1995.
3. Р.А.Говорун, В.Є.П’ятеренко. Одна Батьківщина, і двох не буває.- Артемівськ, 1997.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

1.Оргмомент.

2.Оголошення теми та мети уроку.

-Діти, сьогодні на уроці розвитку мовлення, ми будемо навчатись писати твори-роздуми на основі власного досвіду на тему „Україна моя, Україна, я для тебе на світі живу”.

3.Робота за темою.

1). Актуалізація опорних знань учнів.

а) Згадки про історію Київської Русі.

-Україна – чудовий край. Хто хоч раз побував в Україні, не годен розлучатися з нею, бо вона притягає людину, як магніт залізо. „Українське небо сміється і манить до себе. Звірини в лісах і полях так багато, що зубрів, диких коней і оленів забивають тільки для шкур. Птахів стільки, що навесні хлопці наповнюють цілі човни яйцями диких качок, гусей, журавлів і лебедів”. Так писали про Україну, давні чужинці.

Україно... Матінко рідна... Народилася ти на святій землі, про яку ще колись апостол Андрій первозданний, сказав: „На цих горах засяє благодать Божа”. Його пророчі слава збулися. Держава, яка виникла на цих святих горах, Київська Русь, була однією з наймогутніших в світі. А хто пам’ятає легенду про виникнення міста Києва?

(Діти розповідають легенду).

б) Милування українською піснею.

-Україна... Ми народилися в Україні, і нам безмежно дорога ця земля. Всю її не охопити думкою і уявою, а тим більше не розкажеш словом, вона вміщається лише в серці. А які пісні співають українці! Хто не був зачарований українською піснею, хто не згадує її, як своє чисте, прозоре дитинство, свою горду юність, своє бажання бути красивим, ніжним, сильним? Послухайте одну з них.

(Звучить фонограма української пісні).

в) Про українську мову.

-Яка гарна та красива українська пісня. Яка мелодійна українська мова. За своєю мелодійністю українська мова займає 2 місце в світі після італійської.

Мова наша українська – це золотий запас голосу душі народної, з якого виростаємо, яким живемо і завдяки якому маємо велике право і гордість іменуватися народом українським.

А скільки чудових творів написано українськими письменниками Тарасом Шевченком, Лесею Українкою, Іваном Франком та багатьма іншими. Давайте згадаємо їх.

(Діти розповідають напам’ять улюблені поезії).

г) Видатні люди України.

-А скільки видатних людей народилося на Україні! У Маріуполі народився всесвітньо відомий живописець Архип Куїнджі. У Дебальцеве – поет, письменник Володимир Сосюра. У селі біля Красноармейську – композитор Сергій Прокоф’єв. У Добропіллі – письменник Микола Чернявський.

- А кого з видатних українців ви пам’ятаєтє?

(Діти розповідають).

д) Будівельники майбутньої України.

-Так, багато видатних людей народила матінка Україна. Людей, які будували, покращували рідну землю. Тепер і ви, коли подорослішаєте станете поряд з ними, щоб працювати для своєї Батьківщини.

-Хтось з вас стане лікарем і буде лікувати людей. Хтось стане будівельником, щоб будувати величезні палаці. Хтось буде науковцем або винахідником,та робитиме дослідження та відкриття або відкривати нові землі. І все це ви робитиме для рідної землі, Батьківщини.

А що ж треба, щоб все це сталося?

(Формулюємо з учнями Правила українського вихованця.) Наприклад:

1.Бути свідомим громадянином України, гордим, що ти українець.
2.Поважай і люби свій народ, свою землю, історію та культуру.
3. Дорожи честю української символики.
4. Шануй пам’ять предків і тих, хто впав у боротьбі за волю України.
5. Люби своїх братів, сестер, поважай старших.
6. Виховуй себе ввічливим, культурним, грамотним і сильним.
7. Підтримуй українські звичаї і традиції своєю участю у них.
8. Гідно поводь себе у громадських містах, на вулиці, не забувай, що ти представник української нації.
9. Поважай культуру, звичаї і мову інших народів.
10. Будь впевнений: мати і Україна – то найсвятіші слова.)

2. Повторення типів мовлення по таблиці (на дошці).

3.Робота над пам’яткою при написанні творів роздумів (плакат на дошці).

4.Творче завдання. Діти розповідають, що вони напишуть у своєму творі.

5. Написання твору.

4.Підсумок уроку.

а) читання 1-2 творів
б) Бесіда.

-Діти, що ми з вами робили сьогодні на уроці, що сподобалося та запам’яталося?

5. Домашнє завдання Дописати твір.

Урок розвитку мовлення

Письмовий твір-роздум на основі власного досвіду на тему „Україна моя, Україна, я для тебе на світі живу”.

Top.Mail.Ru Rambler's Top100
Деякі файли (розробки уроків, сценарії, поурочні плани) та інформація, які знаходяться на цьому сайті, були знайдені в мережі Інтернет, як вільно росповсюджуємі, надіслані користувачами сайту або знайдені у альтернативних джерелах, також використані власні матеріали. Автор сайту не претендує на авторство всіх матеріалів. Якщо Ви є правовласником сценарію, розробки урока, класної години або іншої інформації і спосіб розміщення її не відповідає дійсності, прохання негайно повідомити, з метою усунення правопорушення на адресу: . Карта сайта - www.uroki.net При використанні матеріалів сайту - розміщення банеру та активного гіперпосилання -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!