При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!
Відкритий урок з зарубіжної літератури "Творці чудес"
віч-на-віч з природою (за повістю Дж.Лондона "Біле ікло")8 клас Вчитель: Кузовкіна Л.І. Матеріали надіслала Кузовкіна Ліна Іванівнавчитель української мови та літературив ЗОШ № 94 м. Запоріжжя
Мета:
сприяти розумінню основної ідеї твору, з'ясувати виховне значення повісті; розвивати навички виразного читання, зв'язного мовлення, творчої уяви, уміння висловлювати власну думку, логічне мислення, сприяти формуванню активної життєвої позиції; сприяти вихованню високих моральних якостей.
Епіграф до уроку
Любов є життєдайний вогонь в житті людини. Т.Шевченко.
Хід уроку
Ведучий:
-Мабуть, у кожного з відомих людей є висловлювання про його ставлення до світу природи. Основа цих думок - нерозривна єдність людини й природи, їх взаємовплив і взаємозбагачення. Так, видатний російський художник, філософ Микола Реріх казав: "Усяке спілкування з природою освітлює людину…".
(Звернення до епіграфа. Коментар: з любові народжується життя, любов творить, а ненависть руйнує, призводить до загибелі.)
Ведучий:
-"Як же спілкування з напіввовком-напівсобакою Білим Іклом освітлює, а вірніше б сказати, висвітлює людське суспільство?
-"Що нового ви дізналися про тварин і про людей?
-"За яких умов між ними повинна панувати гармонія?
На ці питання ми спробуємо знайти відповідь в сьогоднішній програмі "Ми очима "братів наших менших". Отже, знайомтеся:
-"Сценаристи, режисери і актори, які за допомогою повісті Джека Лондона "Біле Ікло" і власного досвіду створили образи: Білого Ікла в "царстві ненависті" і Білого Ікла в "царстві любові", Красеня Сміта і Відона Скота.
-"Диктори - голос Джека Лондона.
-"Глядачі, які допоможуть відповісти на поставлені питання і зрозуміти, якими стають "творці чудес", коли опиняються віч-на-віч з природою.
Отже, починаємо.
Голос Джека Лондона: (опис пустелі)
"Темний ялинковий бір похмуро чорнів уздовж обох берегів замерзлої річки. Недавній вітер зірвав із дерев біле покривало інею, і тепер вони мовби тулилися одне до одного, чорні й зловісні в сутінках надвечір'я. глибока мовчанка панувала над краєм, а сам цей край був такий пустельний і непорушний, такий самотній і холодний, що від нього не віяло навіть тугою. Тут чувся сміх, але страшніший за всяку тугу, - сміх невеселий, як сфінксів сміх, сміх, як мороз, холодний і пройнятий жахом перед неминучістю. То владна, затаєна в собі споконвічна мудрість глузувала з життя. З марних його поривань. То була пустеля, жорстока, льодосерда північна пустеля".
Ведучий:
-З цієї пустелі у світ людей велінням долі з'явився напіввовк-напівсобака, що знав закон життя: "З'їж, або тебе з'їдять". Люди дали йому ім'я - Біле Ікло, люди навчили його ненавидіти і любити.
Голос Джека Лондона:
"Біле Ікло у царстві ненависті" (підручник с. 268-269).
Ведучий:
-Подивіться сюжет, знятий нашою групою "Біле Ікло - диявол".
Біле Ікло 1:
монолог (індивідуальне домашнє завдання).
Ведучий:
-Перегорнемо сторінки твору.
Голос Джека Лондона:
"Біле Ікло у вчителя любові" (підручник с. 292-293).
Ведучий:
-До вашої уваги сюжет "Біле Ікло знайшов себе", знятий… .
Біле Ікло 2:
монолог (індивідуальне домашнє завдання).
Ведучий:
-Поряд з героєм завжди були люди, вони стали його поводирями в житті. Перед вами той, хто навчив ненавидіти, і той, хто навчив любити. Красень Сміт і Відон Скот. Вони стануть нашими співрозмовниками. А зараз, шановні гості, розкажіть, як вам вдалося досягти своєї мети?
Красень Сміт:
монолог (індивідуальне домашнє завдання).
Ведучий:
-Тепер ваша черга, Відоне.
Відон Скот:
монолог (індивідуальне домашнє завдання).
Ведучий:
-Питання до героїв.
Красеню Сміту:
"Чи вважаєте Ви себе боягузом?
"Навіщо Вам потрібен Біле Ікло?
"Чому Ви продали Біле Ікло?
"Що Ви відчували до Білого Ікла?
Відону Скоту:
"Чому Ви не намагалися стати для Білого Ікла богом?
"Що Ви мали на увазі, коли сказали Красеню Сміту: " Ви не людина - ви звір"?
"Яке почуття є головним у Вашому житті?
"Що б ви порадили один одному?
-А тепер послухаємо, що вам хоче сказати Біле Ікло.
Біле Ікло 1: Красеню Сміту.
Біле Ікло 2: Відону Скоту.
Ведучий:
-А зараз наші художники продемонструють малюнки того світу, який бачив Біле Ікло у Красеня Сміта та Відона Скота.
(Демонстрація малюнків.)
-Отже, шановні глядачі, ви познайомилися з позиціями наших гостей і побачили наслідки їхній дій. Тож повернемось до питань, озвучених на початку програми.
"Як же спілкування з напіввовком-напівсобакою Білим Іклом освітлює, а вірніше б сказати, висвітлює людське суспільство?
"Що нового ви дізналися про тварин і про людей?
"За яких умов між ними повинна панувати гармонія?
(Відповіді на питання.)
-За переконаннями Джека Лондона, лише високий гуманізм та людський розум, а не жорстокість і насильство здатні творити дива - підкорити навіть озлобленого постійними мордуваннями вовка. Люди повинні керуватися тільки благородними почуттями, а не правом сили. Так думали й видатні люди. Послухайте їх слова.
(Учні по черзі читають висловлювання.)
"У світі багато великих сил, але сильніше людини немає в природі нічого". Софокл.
"Співчуття до тварин настільки пов'язане з доброю натурою, що можна впевнено стверджувати: той, хто жорстокий до тварин, не може бути добрим". Жан Поль.
"Принцип Добра завжди врешті-решт торжествує, незважаючи на найнесприятливіші обставини і важкі перепони". Ч.Діккенс.
"Ми відповідальні за тих, кого приручили". А. де Сент-Екзюпері.
"У природи чисте серце". Хідео Осума.
"Любов настільки всесильна, що перероджує і нас самих". Ф.М.Достоєвський.
Ведучий:
-На цій високій ноті дозвольте закінчити програму. Любіть і поважайте природу, і вона вам буде вдячною.
Оцінювання.
Домашнє завдання.
Зробити рекламу повісті Джека Лондона "Біле Ікло": текст і малюнок.
Відкритий урок з зарубіжної літератури "Творці чудес".
Деякі файли (розробки уроків, сценарії, поурочні плани) та інформація, які знаходяться на цьому сайті, були знайдені в мережі Інтернет, як вільно росповсюджуємі, надіслані користувачами сайту або знайдені у альтернативних джерелах, також використані власні матеріали. Автор сайту не претендує на авторство всіх матеріалів. Якщо Ви є правовласником сценарію, розробки урока, класної години або іншої інформації і спосіб розміщення її не відповідає дійсності, прохання негайно повідомити, з метою усунення правопорушення на адресу: . Карта сайта - www.uroki.net При використанні матеріалів сайту - розміщення банеру та активного гіперпосилання -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!